: (0216) 677 18 30

İLETİŞİM FORMU

İLETİŞİM FORMU
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Hakkımızda

Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı, 1985 yılında ekonomik ve toplumsal, kültürel alanlarda, spor, sağlık ve eğitim sorunları üzerinde araştırma ve çalışmalar yapmak, sorunların ülke bütünlüğü içinde çözümüne ilişkin öneriler hazırlayarak bunların çözümünde devlete yardımcı olmak amacıyla faaliyete geçmiştir.

Okan Üniversitesi; Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından resmi olarak 1999 yılında kurulmuş, eğitim-öğretime ise 2003-2004 akademik yılında başlamıştır. Türkiye nin en genç ve dinamik üniversitelerinden Okan Üniversitesi’nin bugün 5 Fakülte, 2 Yüksekokul, 1 Meslek Yüksekokulu ve 2 Enstitüde 7 bine yakın öğrencisi bulunmaktadır.

İş Yaşamına En Yakın Üniversite sloganıyla hareket eden Okan Üniversitesi’nin amacı iş dünyasına en yakın, girişimci ve öncü bir dünya üniversitesi olmaktır. Eğitim ile iş dünyası arasında köprü oluşturmayı hedefleyen Okan Üniversitesi, öğrencilerinin birinci sınıftan başlayarak İş Yaşamına Hazırlık Programı kapsamında işletmelerde görev almalarını sağlamaktadır.

Hızla büyüyen Üniversite, 2006-2007 öğretim yılından itibaren yeni ve modern Tuzla kampüsüne yerleşmiştir. Çağdaş mimarisiyle öne çıkan kampüs öğrencilerin en verimli şekilde eğitim almalarını sağlayacak modern derslikler, bilgisayar ve teknik laboratuarlar, kütüphane, konferans salonları, spor merkezleri, yurtlar, kafeterya ve restoranlarla donatılmıştır.