: (0216) 677 18 30

İLETİŞİM FORMU

İLETİŞİM FORMU
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Sağlık

Öğrencilerimizin sağlık hizmetleri öncelikle okulumuz doktoru tarafından yapılacaktır. Olabilecek herhangi bir durum karşısında acil müdahale okul doktoru tarafından yapılacak ve ciddi durumlarda; en yakın sağlık merkezine veya devlet hastanesine götürülerek, öğrenci velisine haber verilecektir. Velimize ulaşılamadığı durumlarda okul, tıbbi gerekleri yerine getirecektir. Velilerimizin öğrencinin sağlıkları ve özel durumları hakkında (astım – alerji vb.) öğretmenlerine ve okul idaresine bilgi vermesi, öğrencimizin sağlığı bakımından önemlidir.

Genel Aşı uygulamalarından önce, velilere okul yönetimi tarafından duyuru gönderilerek velinin onayı alınacaktır. Velilerimiz, bulaşıcı hastalıklarda okul yönetimini bilgilendirmek zorundadır.

Öğrencilerimizin rapor bitimine kadar okula gelmeleri yasaktır. Acil müdahale gerektiren durumlar dışında, öğrencilere doktor randevuları için dersten alınmasına izin verilmeyecektir. Bu nedenle velilerimizin, öğrencilerimizin okula gelmesine engel olmayan tedavi ve kontrolleri için, doktor randevularını, okul saatleri dışında almaya özen göstermeleri beklenir.