Stereoscopic 3D Eğitim Okan Koleji’nde

Eğitimde 3. Boyut, Okan Koleji’nde

Okan Koleji olarak öğrencilerimize sağladığımız dünya standartlarındaki eğitimin kalitesini her geçen gün daha da arttırıyoruz. En son ve en etkili eğitim trendlerini yakından takip edip öğrencilerimize Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik derslerini, 3D sinema teknolojisi kullanılarak hazırlanan görüntülerle  öğretiyoruz. Eğitim, eğlence ve heyecanın yer aldığı sadece İngilizce içerikli eğitim sisteminin, öğrencilerimizin öğrenme potansiyellerini ve performanslarını en üst seviyeye çıkarması amaçlıyoruz.

Yurtdışında sayılı eğitim kurumunda kullanılan 3 boyutlu eğitimi, bu konuda dünyanın lider kurumu Designmate firmasının Türkiye distribütörü Okulda 3D ile yaptığımız işbirliği neticesinde öğrencilerimizle buluşturduk. Okan Koleji’nde 2012 - 2013 Eğitim - Öğretim Yılı 2. döneminin başından itibaren verilmeye başlanan 3 boyutlu eğitimler, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik derslerini kapsıyor. Öğrencilerimiz bir yandan birbirinden ilginç animasyonlu görüntülerle eğlenirken bir yandan da konuları farklı bir deneyim yaşayarak öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

3D eğitimin öğrenmeye etkisi

Dünyada son birkaç yıldır uygulanan 3D eğitimin, yapılan istatistiklere göre öğrencilerin sınav sonuçlarının çok hızlı bir şekilde yükselmesine doğrudan etki ettiği görülüyor. Görsel anlatıma dayalı eğitimde konuların kısa sürede daha iyi anlaşılması, öğrencinin derse olan ilgisinin arttığını kanıtlıyor.