: (0216) 677 18 30

İLETİŞİM FORMU

İLETİŞİM FORMU
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Sosyal Sorumluluk Projeleri

4. Geleneksel  Okanville Fair Etkinliğini Gerçekleştirdik

Yabancı Diller Bölümümüz tarafından hazırlanan 4. Geleneksel  Okanville Fair  etkinliğini gerçekleştirdik. Sosyal sorumluluk projesi olan Okanville Fair etkinliğinin amacı  öğrencilerimizin  yabancı dillerini etkin bir şekilde kullanarak alışveriş yapmalarını sağlamaktır. Düzenlenen etkinlikte satışlardan elde edilen  gelir sosyal sorumluluk projesi olması sebebiyle LÖSEV’e bağışlandı.

 

Eğitimde Sosyal Sorumluk  Düzce ve Erzincan’a Dostluk Eli

Rehberlik Birimimizin önderliğinde 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında da sosyal sorumluluk projesi kapsamında  Okan Eğitim Kurumları olarak  başlatılan kitap, kırtasiye, giysi ve oyuncak yardımlarımızı ayrıntılı araştırmalar sonucu belirlemiş olduğumuz Erzincan ili Büyük Çakırman İlkokulu ve Düzce ili Yığılca Gazi İlkokuluna ulaştırdık.Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayıp destek olan tüm veli ve öğrencilerimiz ve idari kadromuza, işbirliği yapan okul ve bağlı oldukları  ilçenin Milli Eğitim Müdürlüklerine  teşekkür ederiz. Yapacağımız her türlü kaynak  desteğiyle  birçok çocuğun geleceğini değiştirebileceğimize inanıyoruz.

 

Sınırın Farklı Yüzü Sınırda Çocuk Kalabilmek

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Okan Eğitim Kurumları Rehberlik Birimi olarak başlattığımız projemizle Suriye sınırındaki çocuklara destek olmayı hedefledik. 2015 Aralık ayının ilk haftasına kadar süren projemizde öğrencilerimiz aracılığı ile gelen yardımlar Tuzla Belediyesi işbirliği ile Suriye sınırındaki çocuklara ulaştırıldı.

 

Şile Diyabet Eğitim ve Yaşam Köyü

6-B sınıfı öğrencimiz Elif Şen’in onursal başkanı olduğu Haziran ayı itibariyle açılacak olan “ŞİLE DİYABET EĞİTİM ve YAŞAM KÖYÜ”ne OKAN Eğitim Kurumları olarak destek verdik. Proje Okan Koleji Rehberlik Birimimiz önderliğinde gerçekleşti. Haziran ayı boyunca süren destek projemizde öğrenciler aracılığı ile kırtasiye yardımlarını diyabet köyüne ulaştırdık. 

 

Sosyal Sorumluluk Projemiz

Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin LÖSEV yararına birlikte düzenlediği etkinlikler bu yıl da başarı ve heyecan doluydu. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen etkinliklerde LÖSEV’in “Dükkân” markalı hediyelik eşyaları, kurulan satış standında iki hafta boyunca yer aldı. Anaokulundan liseye kadar her kademede öğrenciye ve velilere satış yapılan stanttan elde edilen gelir, düzenlenen törenle LÖSEV İstanbul temsilcisi Neslihan Çelik’e takdim edildi. Lösemi hastalığı ile ilgili seminer veren Neslihan Çelik, bu hastalığın iyileştirilebilir ve bulaşıcı olmayan yönlerine dikkat çekti ve seminer sonunda öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Öğrencilerimizin lösemili arkadaşlarına yazdıkları mektuplar da tören sonunda Neslihan Çelik’e teslim edildi.

 

Bedensel Engelliler Derneği’ne Anlamlı Bağış

Kolejimiz Yabancı Diller Bölümü tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Okanville kermesine katılan öğrenciler, evlerinden getirdikleri kırtasiye malzemeleri, kitap, oyuncak ve süs eşyalarını satarak topladıkları geliri “Bedensel Engelliler Derneğine” bağışladı.

Sosyal sorumluluk projesi olarak her yıl yapılan etkinliğimizin amacı öğrencilerin öğrenmekte oldukları yabancı dilleri kullanarak konuşma becerilerini geliştirmek. Kermes boyunca sadece İngilizce, Rusça, Çince, Fransızca ve İspanyolca dillerinde konuşarak pratik yapan öğrenciler, alışverişte birbirleriyle yarışarak keyifli bir gün geçirdiler.