: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

ATAŞEHİR ORTAOKULU

Okul Müdürümüzden

Okan Koleji Ataşehir Kampüsü’ne hoş geldiniz

Kurulduğu ilk günden itibaren, Okan Koleji, Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı, üst düzey becerilere sahip, küresel bir öğrenme topluluğu yetiştirmek üzere var gücüyle çalışmaktadır. Kendi kimliklerine güven duyan, bilinçli kararlar veren, öğrendiklerini gerçek dünyada uygulamaya hazır olan çok yönlü öğrenciler yetiştirmek değerimizdir.

Ailenin en yeni üyesi olan okulumuz Okan Koleji Ataşehir Kampüsü kadrosu, kapılarını Eylül 2018’te öğrencilerine açacak olmanın heyecanını yaşamaktadır.  Ataşehir Kampüsümüzün, Ataşehir’ i yüksek kaliteli, profesyonel okul atmosferine kavuşturacağını biliyoruz. Okulumuz,  çağımızın ve toplumumuzun, Büyük Önder Atatürk’ün ifadesiyle “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” bireylerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunun farkındadır. Bizim için çok değerli öğrencilerimize; akademik ve duygusal olarak rehberlik edecek olmak bizleri gururlandırıyor, heyecanlandırıyor.

Sevgili velilerimiz, iyi bir okul iklimi, öğrencilerin çok sayıda beceri geliştirmesini sağlar. Okan Koleji Ataşehir Kampüsü, anaokulundan lise son sınıfa kadar öğrencilerini, yaşam boyu öğrenmeye inanan bireyler olmalarına teşvik eder. Okul binası olarak özel tasarlanmış binamız, teknolojiye uyumlu, tam donanımlı fiziksel şartlarımız ve eğitim öğretim programlarımız bu hedeflere ulaşmamızı kolaylaştırmaktadır. Öğrencilerimizi öğrenmenin merkezine koyarak, onlara yaratıcılıklarını en üst düzeyde kullandıkları sağlıklı, mutlu bir okul ortamı sunarız.

Öğrencilerimizin ulusal değerlere saygılı, aynı zamanda başka kültür ve uluslara da hoşgörü ve empati gösterebilen bireyler olarak yetişmeleri, öncelik verdiğimiz diğer konuların başında gelmektedir. Bu bağlamda İngilizce eğitimimiz The Common European Framework (Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı’na)  bağlı olarak yürütülür. Bu sebeple İngilizce kitapları, metotları, müfredatı ve aktiviteleri bu programa uygun seçilmiştir. Bu da öğrencilerimizin kendilerine uluslararası standartlarda bir temel oluşturmalarını sağlayacaktır. Bununla birlikte İspanyolca-Çince- Almanca ve Fransızca’yı da ikinci yabancı dil seçenekleri olarak sunmaktayız. Okan Koleji Ataşehir Kampüsü, Okan Üniversitesi’nden aldığı güçle, yeni, dinamik, heyecanlı ve kalifikasyonu yüksek eğitim kadrosu ile öğrencilerinin bireysel farklılıklarını dikkate alarak sanat, spor ve bilim alanında öğrenme imkânı sağlayacaktır.

Hedefimiz, öğrencilerimizin, kendisi gibi olabilen ve bundan gurur duyan, kendi benliğine liderlik etmeyi başarabilen, düşünene saygı gösterebilen, pozitif bilimleri rehber edinen, potansiyelini en üst seviyede farkedebilen ve değerlendirebilen ve de en önemlisi çocukluğunu yaşayabilen bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimini ve mutlu öğrenme sürecini önemseyen eğitim kurumumuzda, sizleri ağırlamaktan büyük onur duyacağımızı belirtmek isterim.

Nüket DEMİRKAYA

Okan Koleji Ataşehir 

Kampüs Müdürü

 

GENİŞLET

Branş Etkinlikleri