: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Devam Eden Projelerimiz

The Community for Schools in Europe

e-Twinning  Nedir?

eTwinning; iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak, kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik etmektedir.

2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor program olan Erasmus+‘a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa’daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 30 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 33 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir.

Okan’da 2017-2018 e-Twinning Projeleri

Anaokulu 5 yaş grubundan başlayarak lise son sınıfa kadar öğrencilerimiz yaş gruplarına uygun olarak farklı ülke okulları ile birçok projeye imza atmaya devam ediyor.

Yabancı diller ekibi olarak, öğrencilerimizi bu projelere yönlendirmemizdeki  ana hedefimiz; dünya üzerindeki farklı kültürlere dikkatlerini çekmek, kendilerine yoğun saatlerde sunulan yabancı dil eğitiminde motivasyonlarını arttırmak ve bu doğrultuda dil becerilerini geliştirmektir.

EXCHANGING CHRISTMAS CARDS

Koordinatör Ülke :Türkiye-Okan Koleji

Ortaklarımız: Romanya, İtalya, Polonya

Projeye kayılan seviyeler: Ortaokul 5.sınıf ve Lise Hazırlık Sınıfı Öğrenci

Projenin süresi: 2 ay +

Projenin Amacı :

-Yaklaşan yeni yıl sebebiyle öğrencilerin diğer ülkelere ait kutlamaları öğrenmeleri,

-Yeni yıl kartlarının yazımı ve paylaşımı

-Okulların birbirleriyle çalışmalarını yaygınlaştırmak,

-Öğrencilerimizin yazma becerilerini geliştirmek,