: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

1 Gün OKAN’lı

Okan Koleji Tuzla Kampüsü Anadolu Lisesi olarak mesleki rehberlik kapsamında üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimizin hedef belirleme ve kariyer danışmanlığı devam etmektedir. Bu doğrultuda gelenekselleşen ve Okan Üniversitesi iş birliği ile yürütülen “ 1 Gün Okanlı” etkinliğimizi gerçekleştirdik.  Öğrencilerimiz bir günlerini üniversite öğrencisi olarak hedefledikleri bölümde geçirdiler.

“1 Gün Okanlı” etkinliğimiz ile öğrencilerimiz üniversite yaşamını deneyimledikleri gibi hedefledikleri bölümleri de birebir yaşayarak tanıma fırsatı yakaladılar.

Program ile ilgili öğrenci görüşleri,

“Kampüsü olan üniversitelerin gerçekten bir sıfır önde olduğu konusunda artık hemfikirim. Hukuk hakkında kafamda olumlu düşünceler oluştu. Bize ayırdıkları zaman için kendilerine teşekkür ederim. Hukuk-İlkay T.”

“Girdiğim dersler gayet zevkliydi. Hocanın anlatımı çok iyiydi. – Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik – Batuhan A.”

“Mutfak malzemeleri ve araç gereç olarak çok zengindi. Güzel geçti tekrar derslere katılmak isterim. Gastronomi ve Mutfak Sanatları – Şevval L.”

“Ortamı çok beğendim. Hocalar bizimle ilgilendi. Derste pratik yapmamızı sağladılar. Hocalara ve bizimle ilgilenen kişilere teşekkür ediyorum. Tıp – Elif Ç.”

“Bölüm ve ders gerçekten çok güzeldi. Bölüm hocamız gayet bilgiliydi. Sorduğum sorulara anlaşılır cevap aldım. Dersten çok memnun kaldım. Yazılım Mühendisliği – Mert E.”

“Gitmiş olduğum bölümden çok keyif aldım. Gerçekten tam ilgi alanıma hitap eden bölüm. Otomotiv Mühendisliği – Eser E.”

“Girdiğim  otomasyon dersinden çok memnun kaldım. Konuşma imkanı bulduğumuz Makine Müh. Bölüm Başkanına ayrıca teşekkür ederim. – Makine Mühendisliği – Kerem K.”

“Üniversitede iki derse girdik ve bence ikisi de çok zevkliydi. Hevesli bir şekilde dinledik. Dersteki hoca bizimle çok ilgilendi. Dersten sonra bizimle bölümle ilgili konuşma yaptı. Böyle aktivitelerin devamını dilerim. Uluslararası Ticaret – Ozan E.”

“ Gerçekten “günlük hayatta şu dersi nerede kullanacağız?” cevabını aldığım bir dersti. Okuldaki disiplin beni gerçekten etkiledi. Endüstri Mühendisliği – Mert K.”

“Bugün her şey çok güzeldi. Rehberimiz bize çok güzel bilgiler aktardı. Başta Nuray Hoca, Gürol Hoca ve daha sonrasında bize bu fırsatı tanıyan Okan Koleji Müdürlüğüne çok teşekkür ederim. Hukuk – Meltem B.”

“Ders çok güzel ve anlaşılır geçti. Çok temel bir ders işledik. Ancak şu anda hala aklımda olduğunu anlıyorum. Hoca çok bilgiliydi. Bilgisayar Mühendisliği – Hakan T.”

“Katılmış olduğum etkinlikten çok memnun kaldım. Arkadaşlarımla beraber üniversite derslerini deneyimlemiş olduk. Hoca benimle çok ilgiliydi, gerçekten güzel bir ders deneyimi oldu benim için. Pilotaj – Öykü Ş.”