: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Türkiye’nin İlk ve Tek Çince Yaz Okulu

Okan Koleji olarak  Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü İşbirliği ile Türkiye’nin ilk ve tek Çin Kültürü Yaz Kampını bu yıl 3. kez hayata geçirerek öğrencilerimize Çince eğitim verdik. İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Çince öğrenme imkânı sunan bir eğitim kurumu olarak 12-24 Haziran 2017 tarihleri arasında 6-12 yaş gurubuna yönelik gerçekleştirdiğimiz Çin Kültürü Yaz kampında öğrencilerimiz Çince pratik yaparak, yaz tatilinde eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkardılar.

Çince eğitimin yanı sıra kâğıt kesme sanatı, Çin örgü sanatı, kaligrafi, Çince şarkı öğrenme, Çin Geleneksel Sporları gibi birbirinden renkli faaliyetlerin yapıldığı kampa katılan öğrenciler dil eğitimi alırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirdikleri aktivitelere katılarak öğrendiklerini pratiğe çevirme imkânı buldular. Son dönemin popüler Çince filmlerini izleyerek, gerçekleştirdikleri hayvanat bahçesi ve oyuncak müzesi gezilerinde oyuncak ve hayvanları Çince isimleriyle çağırmayı öğrenerek kelime dağarcıklarını genişlettiler. Çin kültürünün parçası olan geleneksel sporlarından Taijishan’ da 11 hareketi yaparak ruh ve vücut sağlıklarına katkıda bulunan öğrencilerimiz Çinlilerin özellikle akşam olunca bir araya gelip, günün yorgunluğunu attığı spor olan Jianzi sporuyla da tanıştılar.

Çince öğretmenlerimiz ve Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsünde görev alan  native öğretmenler tarafından eğitim alan öğrencilerimiz kamp sonunda  aileleriyle birlikte Okan Üniversitesi içinde yer alan O’Mutfak restoranda düzenlenen davete katıldılar. Çin mutfağına ait yemeklerin ikramı eşliğinde keyifli vakit geçiren öğrencilerimiz kapanış töreninde kampı başarıyla bitirdiklerine dair sertifikalarını aldılar.