: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Tuzla Anaokulu

Okul Müdürümüzden

Değerli Veliler,

Bin yılın dehası başöğretmen Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını temel alan Okan Eğitim Kurumları, onun gösterdiği hedefe yürüyen Atatürk çocukları ve gençleri yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Hedefimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığı yerinde, mutlu, çevresine faydalı, sürekli öğrenen, İngilizceyi bir iletişim dili olarak kullanan, keşfeden, yaratıcı, sorgulayan, sosyal, farkındalığı yüksek, çalışkan, duyarlı, işbirlikçi, akademik olarak güçlü bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Okan Eğitim Kurumlarında anaokulumuzdan lise son sınıfa kadar bütünleştirilmiş ve yapılandırılmış eğitim programımızla fark yaratıyoruz. En değerli varlığınız, yavrunuzun, anaokulumuzda bizlerle geçireceği her bir günün ne kadar kıymetli ve önemli olduğunun bilinciyle, Okan üniversitesinin değerli akademisyenleri tarafından MEB okul öncesi çerçeve programı üstüne inşa edilmiş özgün eğitim programımızla ve güçlü eğitim kadromuzla sorumluluğumuzun önemini bilerek hareket ediyoruz.

Eğitim programımız, çocukların erken çocukluk evresinde sosyal, bilişsel, psikolojik ve motor gelişimlerini destekleyen, çocuklarımıza temelinde oyun olan birbirinden eğlenceli ve eğitici deneyimleri kazandırmaktadır.

Üniversitemizin akademisyenleri tarafından yıl içerisinde kesintisiz devam eden öğretmen eğitimleri ve siz velilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığımız veli seminerleri ile çok güçlü bir eğitim kurumunun parçası olduğunuzu hissedeceksiniz.

Okan Anaokulundan lise son sınıfa kadar yapılandırılmış yabancı dil programımızın hedefi anaokulundan itibaren çocukların İngilizce dilini bir ders olarak değil bir iletişim dili olarak görmelerini sağlamaktır. İngilizce programımız, dünya dili olan İngilizceyi çocukların yaşamının bir parçası konumuna getirmeyi hedeflemektedir. Çocuklarımız öğrenme ortamında aktif rol alarak, oyunlar oynayarak, çocuk şarkıları öğrenerek ve söyleyerek, İngilizceyi yaşamlarının her anında eğlenerek kullanmakta, günlük kullanım dili için gerekli kelime dağarcığına sahip olmaktadırlar. Amacımız ilkokula başlamadan çocuklarımızın anlama ve konuşma becerilerini en üst seviyeye ulaştırmak ve çocuklarımızın İngilizce konuşmasını sağlamaktır.

Programımızın en çarpıcı unsurlarından biri de anaokulumuzda her seviyede sunduğumuz yetenek geliştirme programımız. Program, her çocuğun sahip olduğu gizil yetenekleri ortaya çıkarmayı hedeflemekte, bu alanların beslenmesini sağlamakta, öğrenim hayatı boyunca amatör olarak devam ettireceği ya da hayatı boyunca profesyonel olarak devam ettireceği kazanımlar sağlamayı hedeflemektedir.

Alanından mezun profesyonel eğitmenler eşliğinde çocuklarımız çok farklı branşlarla tanışıp kendi yeteneklerini keşfedeceklerdir. Özellikle erken çocukluk döneminde deneyimlemek öğrenmenin temelini oluşturmaktadır. Amacına, hedefine ve yaş grubuna uygun planlanmış gezilerimiz, eğitim programımızın önemli bir bakış açısını oluşturmaktadır.

Yaptığımız okul gezilerimiz, bütünleştirici eğitim programımıza destek sağlamakta, çocuklarımızın sınıflarında öğrendikleri konuları, deneyimlemeleri, görmeleri ve yaşamalarını sağlamaktadır. Yine bu noktada, engin bilgi kaynağımız üniversitemizin değerli akademisyenlerini kimi zaman konuşmacı olarak okulumuza davet edip çocuklarımıza eşsiz deneyimler kazandırmaktayız.

Uzman eğitmenlerimiz okul öncesi dönemin en önemli unsuru olan çocuklarımızın özbakımlarını anne şefkati ve titizliği ile yaparak her birinin birey olarak kabul gördüğü, benimsendiği, sevildiği, mutlu, huzurlu bir çocukluk dönemi geçirmelerini sağlamaktadırlar. Okulumuzda çocuklarımızın güvenliği birincil önceliğimizdir. Çocuklarımızın her yönden gelişmeleri için okulumuzda ayrı ayrı tasarlanmış öğrenme ve oyun alanları, ortak alanlar oluşturulmuştur.

Gerçek çim alanda ahşap oyun gruplarıyla diledikleri gibi, koşup oynayıp sosyalleştikleri okul bahçemiz çocuklarımızın okul öncesi dönemlerinde unutamayacakları bir okul deneyimi yaşatmamıza katkı sağlamaktadır.Minik öğrencilerimize harika bir okul öncesi dönem yaşatmayı ilke edinmiş sürekli öğrenen, birbirinden yetenekli eğitim kadromuzla ve güçlü akademik altyapımızla sizleri Okan Eğitim Kurumlarına bekliyoruz.

Saygılarımla,
Aslıhan Ebru Ulukapı

GENİŞLET

Branş Etkinlikleri