: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

TUZLA LİSESİ

Sevgili Öğrencilerim ve Değerli Veliler,

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılını, hep birlikte büyük bir heyecanla açıyoruz. Hepimiz biliyoruz ki burada bulunan herkes için Okan Kolejinin bir bireyi olmak büyük bir ayrıcalık. Okan Koleji, çağdaş bilginin, uygar düşüncenin merkezi olmaya devam ediyor. Atatürkçü düşüncenin izinde öğrenciler yetiştirmeyi her şeyin üstünde tutan bizler, bugün aynı kararlılıkla yarınlarımız için, tüm emeğimizi, geleceğin emanetçisi çocuklarımız, gençlerimiz için sarf edeceğiz. Bunu yaparken de öğrencilerimizin bilgiyi nerede ve nasıl kullanacağını öğretmeye, bilgiyi sorgulamayı, sorgularken eleştirel düşünme becerisini kazandırmayı, hayal etmenin gücünü keşfetmelerini sağlarken aynı zamanda onları bir üst kuruma hazırlamaya devam edeceğiz.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Akılcı, Bilimsel metodu benimsemiş, insani değerleri her şeyin önünde tutan, Türk Devrimlerini ve Cumhuriyet İlkelerini savunan ve yaşatacak olan güçsünüz.” O’nun yolunda ve izinde okulumuzda hep birlikte daha çok çalışacağız.

Sevgili Öğrencilerim,

Sizlerin bakışlarıyla hayat anlam kazanır, görebileceğiniz tüm güzelliklerin tam ortasında hayatı yaşayın. Bizler, okulumuzda aldığınız eğitimle yaşamlarınıza anlam katmanızı, yaşamın farkında olmanızı, güzellikleri görebilmenizi sağlamak için çaba göstereceğiz.

Başarmak için çok çalışmak gerek, çalışırken de bilginin yanında kültür, sanat ve sporla da donanmış güçlü bireyler olarak yetişmeniz tek amacımız.

Hepinize sağlıklı,  başarılarla dolu bir yıl diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Gürkan PİŞKİN

Ortaokul-Lise Müdürü

GENİŞLET

Branş Etkinlikleri