: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

01 Kasım Okul Dışarıda Günü Etkinliği Düzenledik.

Okan Koleji Tuzla ve Ataşehir Kampüslerimizin Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri, 01 Kasım Perşembe günü “Geleneksel Okul Dışarıda Günü” etkinliği kapsamında doğa ile iç içe güneşli bir sonbahar gününde ders öğretmenleri eşliğinde derslerimizi ve atölye çalışmalarımızı okul bahçesinde yaptık.

Okul Dışarıda Günü açık havada öğrenmeyi ve oynamayı kutlamak ve ilham vermek için yapılan küresel bir kampanyadır. Okul Dışarıda Gününde sınıflarımızı açık havaya taşıyarak derslerimizi oyun yoluyla işledik. “Oyun oynamak yalnızca dayanıklılık, ekip çalışması ve yaratıcılık gibi kritik yaşam becerilerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda çocukların çocukluklarından zevk almalarının merkezinde yer alır. Çünkü oyun, çocuğun en öncelikli uğraşıdır.” Düşüncesinden ve “Okul, hayatın ta kendisidir.” mottosuyla beslenen eğitim anlayışımızın bir parçası olan “Okul Dışarı da Günü” etkinliği öğrencilerin her ortamda öğrenmenin gerçekleşebileceğini oyunlaştırarak kavramaları bakımından önemliydi.

Tüm derslerini; 1. dönem kasım ayında, 2. dönem mayıs ayında geleneksel olarak okul dışında yapmayı ve farklı bir mekân algısıyla öğrencilerin dersleri daha eğlenceli öğrenmelerini sağlayan etkinlik, okulumuz bünyesinde de geleneksel olarak yapılmaktadır.