E-Twinning Projelerimiz

OKAN KOLEJİ

E-Twinning Projelerimiz

E-twinning,  Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. E-twinning iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmaktır. E-twinning eğlenerek öğrendiren ve farklı ülkelerden arkadaşlar bulmayı sağlayan platformdur.

2020-2021  e- Twinning Projemiz

1 ACTIVITY, 1 COMPETITION WITH WEB 2.0

İngilizce öğrenirken farklı dijital araçlar öğrenmek ve bunları derslerimizde kullanmak ve kullanırken eğlenmeyi amaçladığımız bir projemizdir. Bu nedenle her ay iki farklı  dijital aracı derslerimizde işlediğimiz konulara uygun olarak etkinliklerde kullanıyoruz ve her ay proje ortaklarımız ile dijital araçlardan birini kullanarak yarışmalar düzenliyoruz, eğlenerek öğreniyoruz. Proje ortaklarımız; Türkiye, Fransa, Portekiz, Romanya’dır.

2019-2020 e-Twinning Projelerimiz

PROJE 1 WORDOBOTS

Proje ortaklarımız ile beraber (Romanya, Polonya, Hırvatistan, Ukrayna, İspanya) öğrencilerimizle her ay ünitelerimizde geçen kelimeleri eğlenerek, web araçlarını kullanarak, poster çalışmaları yaparak ve oyunlar oynayarak öğrendik.  Aktivitelerimizi her ay sonunda twinspace sayfasında paylaştık. Projemiz çalışmalarımız sonunda ulusal ve Avrupa kalite etiketi alarak başarılı projeler arasında yer aldık. 

PROJE 2 FLAT STANLEY

5.Sınıflarımız ile FLAT STANLEY karakterlerimizi oluşturduk ve karakterlerimizi anlatan paragraflarımız ve FLAT STANLEY karakterlerimizi proje ortağımız İtalya’daki aynı yaş grubu proje ortaklarımıza gönderdik. Onlar da bizimle kendi FLAT STANLEY karakterlerini paylaştılar.