Anaokulu

Anaokulu

Okul Müdürümüzden

Değerli Anne ve Babalar

Ulu önder Atatürk; “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” demiştir.

Bu doğrultuda eğitim planlamaları yaparken ; Çocukların merak ve yaratıcılıklarını teşvik etmek için öğrenme ve bilgi edinme sürecinde onlara fırsatlar veriyoruz. Tüm potansiyelini kullanması ve güçlü bir öğrenme motivasyonu ile eğitim ortamında yaparak yaşayarak bilgiyi deneyimlemesi için eğitsel ortamlar yaratıyoruz.

Anaokulumuzda farklı zeka alanlarına ve öğrenme şekillerine uygun olarak hazırlanmış zengin içerikli kesintisiz , bütünsel ve süreç odaklı bir eğitim programı yürütüyoruz.

Oyunlar ile eğlenerek dil öğrenebilecekleri ; konuşmaktan çekinmedikleri için öğrenme ve konuşma konusunda daha cesaretli oldukları planlı eğitim ortamlarında İngilizce etkinliklere yer veriyoruz. Öğrencilerimize matematiksel, bilimsel , sanatsal kabiliyetlerini de geliştirebilecekleri etkinlikler ile zenginleştirilmiş kalıcı ve eğlenceli bir İngilizce programı sunuyoruz. 

Süreç odaklı eğitim uygulamalarından sonra öğrenilen bilginin değerlendirilmesi aşamasında objektif ölçekler , değerlendirmelerin grafiklere aktarılması ve veli ile paylaşılması üzerine kurgulu ölçme değerlendirme sistemimiz sayesinde öğrencilerimiz okulumuza adım attıkları ilk günden itibaren gözlemleyerek , kayıt altına alarak ve belirli aralıklar ile değerlendiriyoruz.

Öğrencilerimiz keyifle deneyimleyerek gözleyerek oynayarak ,merak ederek, yaparak, yaşayarak ,öğrenirler öğrendiklerini pekiştirirler bu ilkelerin ışığında Okan Eğitim Kurumlarında Atatürk ilkelerini bilen ,çağdaş, eleştirel düşünebilen , düşüncelerini dile getiren, merak eden sorgulayan bireyler yetiştirerek öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz.

Öğrencilerimizin bu etkinlikleri gerçekleştirdiği keyifli ve mutlu öğrenme süreçlerine dahil oldukları okulumuzu görmeniz ve okul sistemimiz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilmeniz için sizi okulumuzda görmek isteriz.

Saygılarımla,
Ayşegül YILDIZ