İlkokul

İlkokul

Okul Müdürümüzden

Değerli Veliler, Çok Kıymetli Öğrenciler,

Anaokulundan üniversiteye uzanan bir eğitim zincirine sahip kurumumuz, İstanbul Okan Üniversitesinin bilgi, birikim ve desteği ile her geçen gün eğitim kalitesini yükseltmekte, gelecek kuşakların yetişmesine katkıda bulunmak ve onları gerçek anlamda hayata hazırlamak için nitelikli eğitim kadrosu ve tüm bileşenleri ile uyum içerisinde çalışmaktadır.

Okan İlkokulunda Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak; Atatürk ilke ve devrimleri ile Cumhuriyetin değerlerini ve demokrasiyi içselleştirmiş bireyler yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Duygu ve düşüncelerini açıkça ifade edebilen, araştıran, sorgulayan, sorunlara çözüm üretebilen, analiz ve sentez yaparak edindiği bilgileri yaşam becerilerine dönüştürebilen, özgüvenli, yurt ve dünya sorunlarına duyarlı, evrensel değerleri benimsemiş, ulusal kimliği ile gurur duyan, yabancı dili iyi kullanabilen, yaratıcı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmek temel hedeflerimizdendir.

Biliyoruz ki eğitimin her basamağında atılmış iyi temeller, öğrencilerimizin yaşamının ilerleyen dönemlerindeki akademik başarılarına ve gelecek yaşamlarına sağlam bir zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle anaokulundan üniversiteye uzanan yolda, iyi bir temel üzerine inşa edilmiş eğitimin, onlar için tüm hayatları boyunca elde edilmiş en büyük kazanım olacağının bilinci ile planlamalar yapıyor, öğrencilerimizin performansını en üst seviyeye çıkarmaya yönelik eğitim öğretim uygulamaları gerçekleştiriyoruz. 

Başarılı bir eğitim öğretim süreci için okul-öğrenci-aile üçgeninin iyi bir iletişim içerisinde olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle geleceğimiz olan öğrencilerimizin sağlıklı gelişiminde bu üçlünün sağlıklı ve doğru iletişimini önemsiyor, öğrencilerimiz üzerinde olumlu etki sağlayabilmek için velilerimizin bizlerle işbirliği içinde olmalarını bekliyoruz.  

Yolumuzu aydınlatan ışık, Ulu Önderimiz Atatürk’ün yolunda, ulusumuza ve dünyaya değer katan bireyler yetiştirmeye; mesleğimize duyduğumuz saygı, bitmeyen heyecan ve sahip olduğumuz tecrübeyle, yetiştirdiğimiz öğrencilere daha nicelerini katmaya devam edeceğiz.

Sizleri de aramızda görmek bizleri mutlu edecek.

Sevgi ve saygılarımla,

Mukadder ÖZÇAKIR

Okul Müdürü