Kurucu Temsilcimizden

OKAN KOLEJİ

Kurucu Temsilcimizden

Ülkemizi çağdaş yarınlara taşıyacak aydınlık nesiller yetiştirmek amacıyla 1999’da kurulan İstanbul Okan Üniversitesi, Türk yükseköğrenimine kattığı sinerji ve kazanımlardan sonra, 2011 eğitim-öğretim yılında Okan Koleji Tuzla Kampüsünü açarak eğitim hayatında emin adımlarla ilerliyor, her geçen yıl yeni başarılara imza atmaya devam ediyor.

11 Fakülte, 2 Meslek Yüksekokulu, konservatuvar, yüksek lisans ve doktora programlarında 20 bini aşkın öğrenciye ve 25 yıllık tecrübeye sahip İstanbul Okan Üniversitesi’nin bilgi birikimiyle kurulan bir kolej olarak öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimizle her geçen yıl büyüyoruz.  

İstanbul Okan Üniversitesi’ni Türkiye’nin saygın üniversiteleri arasına taşıyan başarının özünde güçlü akademik kadro ve eşsiz alt yapı özelliklerinin yanı sıra üniversitenin kurucusu Sayın Bekir OKAN’ın iş dünyasında edindiği tecrübeler ve geniş vizyonu yatmaktadır.

İstanbul Okan Üniversitesi Eğitim Fakültesi danışmanlığında oluşturulan akademik programımız ve vizyonumuzla, dünyadaki eğitim yaklaşımlarını yakından takip ediyoruz. “Anaokulundan Üniversiteye ve İş Yaşamına” uzanan eğitim yolculuğunu yenilikçi ve sürdürülebilir bir anlayışla sentezleyerek donanımlı öğrenciler yetiştiriyoruz.  

Öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve ahlaki gelişimlerine de önem veriyoruz. İstanbul Okan Üniversitesi Eğitim Fakültesi danışmanlığında hazırlanan akademik programımızla, öğrencilerimizi bilgiyle donatırken sorgulamaya yöneltmeyi de hedefliyoruz.

Anaokulundan itibaren anadili İngilizce olan öğretmenler ile başlayan yoğun İngilizce programımız öğrencilerimizi, dili yaşayarak öğrenmeye yöneltiyor. İngilizcenin yanı sıra 2. yabancı dil olarak öğrettiğimiz Çince, Almanca  veya İspanyolca dil eğitimimiz öğrencilerimizi ileriki dönemlerinde farklılaştıracak bir ayrıcalık yaratıyor. 

Özgüveni yüksek, sebep-sonuç ilişkisi kurabilen, akademik ve kültürel birikimi olan, Atatürkçü gençler yetiştirmek üzere çıktığımız eğitim yolculuğunda öğrencilerimizin başarıları amacımıza ulaştığımızın en güzel göstergesidir.

Okan Koleji, olarak dünyadaki eğitim yaklaşımlarını yakından takip ederek; “Anaokulundan Üniversiteye” uzanan eğitim yolculuğunu inovatif ve sürdürülebilir bir anlayışla sentezleyerek donanımlı öğrenciler yetiştiriyoruz.

Kurucu Temsilcisi

Işıl OKAN GÜLEN