Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi

Okul Müdürümüzden

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Okan Üniversitesi bilgi birikimi ve gücü ile 2011 yılında eğitim ve öğretime kapılarını açan Okan Koleji’nin ilk günkü heyecanı ve gururu ile sizleri selamlıyorum.

Öğretim Kurumları; bireylerin geleceğini şekillendirirken topluma kazandırdığı her ferde kendi kültürünü aşılar. Çağdaş, Atatürkçü nesiller yetiştiren Okan Eğitim Kurumları, ulusumuzun geleceğine yön verecek bireyleri yetiştirmenin haklı gururu ve mutluluğunu yaşamaktadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında 10 yıldır öğrenci yetiştirmeyi sürdüren okulumuz, Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, ulusal kültürüne ve evrensel değerlere saygılı ama diline hâkim, İngilizceyi etkin bir şekilde konuşan, özgüveni yüksek, sorgulayan, araştıran ancak bunu yaparken herkesin hakkına ve sınırlarına saygılı, yaşadığı dünyaya duyarlı çocuklar yetiştirmek için gayret göstermekte ve bu amaç doğrultusunda İstanbul Okan Üniversitesi’nin değerli akademisyenleri, eğitim koordinatörümüz ve profesyonel akademik kadromuz ile geleceği yetiştirmeye devam etmektedir.

Anasınıfından başlayarak 12.sınıfın sonuna kadar verdiğimiz İngilizce ve 2.yabancı dil eğitimleri ile öğrencilerimizin dil gelişimlerine büyük önem vermekteyiz.2.Yabancı dil olarak Çince, Almanca, İspanyolca eğitimlerini küçük yaşlardan itibaren almaya başlayan çocuklarımız, lise ve üniversite hayatlarında bizleri de gururlandıran önemli başarılara atmaktadırlar.

Yabancı Diller’ in yanı sıra sanat ve spor alanında almış oldukları ulusal ve uluslararası ödüller ile bu başarılarımız taçlanmaktadır. Öğrencilerimizin akademik başarılarını desteklenmek, girecekleri sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaları için, müfredat programımızın yanı sıra LGS/YKS çalışmaları ile onları destekliyor ve etüt çalışmaları ile kazanım eksiklerini tamamlıyoruz.

Sizlere Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü hatırlatmak isterim :”Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve kazanım eksiklerine göre çocuklarımızın anne ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakârlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim.”

Sevgi ve Saygılarımla,

H. ARZU TÜRKYILMAZ AKPEÇE