Sosyal Sorumluluk Projeleri

OKAN KOLEJİ

Sosyal Sorumluluk Projeleri

11.Geleneksel Okanville Kermesi

11. Geleneksel Okanville kermesinde öğrencilerimiz öğrendikleri yabancı dilleri kullanıp, stantlarda satış ve alışveriş yaparak projeye destek verdiler.

Sorumluluk Projeleri 11. Geleneksel Okanville Kermesi
Sorumluluk Projeleri 11. Geleneksel Okanville Kermesi

Bir Kitap, Bir Çift Çorap Projesi

Veli ve öğrencilerimizin destekleriyle hayata geçirdiğimiz "Bir Kitap Bir Çift Çorap" Sosyal Sorumluluk projemiz kapsamında toplanan hediyeleri Silopi ve Antalya'daki okullara gönderdik.

Sosyal Sorumluluk Projeleri Bir Kitap Bir Çift Çorap Projesi
Sosyal Sorumluluk Projeleri Bir Kitap Bir Çift Çorap Projesi
Sosyal Sorumluluk Projeleri Bir Kitap Bir Çift Çorap Projesi
Sosyal Sorumluluk Projeleri Bir Kitap Bir Çift Çorap Projesi

EKO-Okul Eğitim Çalışması Projesi

Okan Koleji Tuzla Kampüsü Ortaokulu 5 ve 6. sınıfların uyguladığı EKO-Okul eğitim çalışması; yerel biyolojik çeşitliliği koruyan, tanıtan nesiller yetiştirmek; biyolojik çeşitlilik sözleşmesinin prensiplerine uygun bilimsel kaynaklar geliştirerek biyolojik çeşitlilikle ilgili eğitim aktivitelerini sağlayan KEW (İngiltere Merkezli Doğa Koruma Kurumu) ve sürdürülebilir kalkınma için çevre eğitimi konusunda çalışmalar yapan FEE (Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı) ile birlikte, Toyota Motor Europe (Toyota Motor Avrupa) sponsorluğunda yürütülen bir projedir.

Bu proje kapsamında çeşitli etkinliklere katılan öğrencilerimiz okul ve çevreleriyle ilgili biyolojik çeşitlilik anlamında bilinç oluşturdular. Proje sonunda öğrencilerimiz ve koordinatörleri okulumuz adına Büyük Bitki Avı (Great Plant Hunt) sertifikalarını aldılar.

LÖSEV'e Bağış

Yabancı Diller Bölümümüz tarafından hazırlanan 10. Geleneksel Okanville Fair etkinliğini gerçekleştirdik. Sosyal sorumluluk projesi olan Okanville Fair etkinliğinin amacı öğrencilerimizin yabancı dillerini etkin bir şekilde kullanarak alışveriş yapmalarını sağlamaktır. Düzenlenen etkinlikte satışlardan elde edilen gelir sosyal sorumluluk projesi olması sebebiyle LÖSEV’e bağışlandı.

Erzincan İli Büyük Çakırman İlkokulu ve Düzce İli Yığlıca Gazi İlkokuluna Dostluk Eli

Rehberlik Birimimizin önderliğinde 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında sosyal sorumluluk projesi kapsamında kitap, kırtasiye, giysi ve oyuncak yardımlarımızı ayrıntılı araştırmalar sonucu belirlemiş olduğumuz Erzincan ili Büyük Çakırman İlkokulu ve Düzce ili Yığılca Gazi İlkokuluna ulaştırdık.

Suriye Sınırındaki Çocuklara Yardım Projesi

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Okan Eğitim Kurumları Rehberlik Birimi olarak başlattığımız projemizle Suriye sınırındaki çocuklara destek olmayı hedefledik. 2015 Aralık ayının ilk haftasına kadar süren projemizde öğrencilerimiz aracılığı ile gelen yardımlar Tuzla Belediyesi işbirliği ile Suriye sınırındaki çocuklara ulaştırıldı.

Şile Diyabet Eğitim ve Yaşam Köyü'ne Yardım

6-B sınıfı öğrencimiz Elif Şen’in onursal başkanı olduğu haziran ayı itibariyle açılacak olan “ŞİLE DİYABET EĞİTİM ve YAŞAM KÖYÜ”ne OKAN Eğitim Kurumları olarak destek verdik. Proje Okan Koleji Rehberlik Birimimiz önderliğinde gerçekleşti. Haziran ayı boyunca süren destek projemizde öğrenciler aracılığı ile kırtasiye yardımlarını diyabet köyüne ulaştırdık.

LÖSEV'e Bağış: Dükkan Projesi

Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin LÖSEV yararına birlikte düzenlediği etkinlikler bu yıl da başarı ve heyecan doluydu. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen etkinliklerde LÖSEV’in “Dükkân” markalı hediyelik eşyaları, kurulan satış standında iki hafta boyunca yer aldı. Anaokulundan liseye kadar her kademede öğrenciye ve velilere satış yapılan stanttan elde edilen gelir, düzenlenen törenle LÖSEV İstanbul temsilcisi Neslihan Çelik’e takdim edildi. Lösemi hastalığı ile ilgili seminer veren Neslihan Çelik, bu hastalığın iyileştirilebilir ve bulaşıcı olmayan yönlerine dikkat çekti ve seminer sonunda öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Öğrencilerimizin lösemili arkadaşlarına yazdıkları mektuplar da tören sonunda Neslihan Çelik’e teslim edildi.