Bilgi Teknolojileri

OKAN KOLEJİ

Bilgi Teknolojileri

Okan Eğitim Kurumları Bilgi Teknolojileri Departmanı, gelişen bilişim teknolojilerinin yardımıyla kurumun bilgi yönetimini en iyi şekilde yapmayı, diğer tüm bölümlerin bilgi teknolojileri ile ilgili ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Bilgi Teknolojileri Departmanı olarak amacımız, teknolojinin doğru, verimli ve etkin bir şekilde kullanılmasının sağlanmasıdır.

Bilgi Teknolojileri Departmanı, eğitimsel faaliyetlerin niteliğinin, idari süreçlerin verimliliğinin arttırılmasında gerekli olan cihaz, hizmet ve yazılım ihtiyaçlarını karşılar. Kurumdaki verilerin saklanması ve sunulması konularında doğruluk, bütünlük, bilgi güvenliği, erişilebilirlik ilkelerine göre hareket eder.

Okan Eğitim Kurumları Bilgi Teknolojileri Departmanı, bilgi teknolojileri ile ilgili sistemin kurulması, yönetilmesi, bakım, onarım ve arızalarının giderilmesi konularında hizmet verir. Tüm bu süreçlerin doğru ve etkili bir şekilde gerçekleşmesi için Okan Üniversitesinin bilgi ve birikiminden de yararlanılmaktadır.