: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Anaokulu Uyum Programını Gerçekleştirdik

Tuzla-Ataşehir Kampüslerimizde Anaokulu hazırlık grubu öğrencilerimize önümüzdeki dönemde başlayacakları ilkokul için ön hazırlık niteliğinde uyum programı uyguladık.

Anaokulu ve İlkokul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz işbirliği ile yürütülen bu programla, öğrencilerimizin ilkokula geçiş süreçlerini kolaylaştırmış, ilkokul için gereken temel becerilerini öne çıkarmış olduk.

Bu programla,  anaokulu hazırlık sınıfındaki öğrencilerimizin ilkokula başlarken yaşayacakları muhtemel sorunları azaltmayı, uyumlarını çabuklaştırmayı, okul ve öğretmen değiştirme nedeniyle duydukları kaygıyı azaltmayı amaçlanmıştır. Altı hafta süren uyum programında temel derslere ve branş derslerine ait çalışmalara yer verilmiştir.

İlkokula hazırlık için; kalemi doğru tutmak, soldan sağa, yukarıdan aşağıya çizgi çizmek, kontrollü alanda boyama yapmak, defter sayfasını doğru yerden tutup açmak, sırada doğru oturmak, söz alarak konuşmak, birlikte oyun yapmak ve aktivitelere katılmak gibi temel beceriler üzerinde durulmuş, hazırladığımız çalışma kitapçığındaki çalışmalar tamamlanarak, akıllı tahtalarda dijital ders yapılmıştır.