: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Ataşehir Kampüsü Notable People’s Day Etkinliği

Ataşehir Kampüsümüzde 6/A sınıfı öğrencileri ile Notable People’s Day (Tarihten Önemli İnsanlar) etkinliği gerçekleştirdik. İngilizce öğretmeni Handan Bilir eşliğinde gerçekleşen bu etkinlikte öğrenciler seçtikleri tarihsel kişiliğin kılığına girerek, kendi hazırladıkları konuşmalarıyla İngilizce olarak  diğer sınıflara tanıttı. Öğrenciler tüm gün boyunca hayranı oldukları tarih yazan insanların kılığında dolaşıp, İngilizcelerini pratik etme imkanı buldular.

Öğrencilerimizden Ceylin Uğur ilk kadın pilot Sabiha Gökçen olarak konuşmasını yaptı. İngilizce olarak ilk kadın pilot olmasının yanı sıra Atatürk’ün manevi kızı olmasından çok gurur duyduğunu ve başarılarını anlattı.

Öğrencilerimizden Arda Hamarat, ünlü fizikçi Einstein oldu ve İngilizce olarak “Herhangi bir yeteneğim yok sadece çok meraklıyım” diyerek, öğrenme aşkının dehasına çok şey kattığını ifade etti.

Öğrencilerimizden Alp Utku Karagülmez hayranı olduğunu Michael Jackson’ın kılığına girerek İngilizce olarak şarkı söylemeyi ve dans etmeyi ne kadar sevdiğini ve çok küçük yaşlardan itibaren çok çalışarak muhteşem bir kariyer yarattığını anlattı.

6/A sınıfının bir başka öğrencisi Nazlı Nur Genç ünlü bilim insanı Madam Curie kılığına girerek kendisinin “radyoloji biliminin annesi” olduğunu anlattı.  Notable People’s Day etkinliğinde, 6/A hem öğrendi hem eğlendi.