: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Okan Koleji Ortaokul Öğrencileriyle İzmir Uzay Kampı Gezimiz

Okan Koleji Ortaokulu Fen Bilimleri bölümü öğretmenleri ve öğrencilerimizle 04-06 Mayıs 2018 tarihlerinde İzmir Uzay Kampına gezi düzenledik. Üç gün süren gezide keyifli ve öğretici pek çok etkinlik gerçekleştirdik.

Kampta öğrencilerimiz Yıldızlar ve Gezegenler Macerası programını başarıyla tamamlayıp ,uzay bilimleri alanında eğitim aldılar. Uzay simülasyonları ile takım çalışması yaparak, uzay teknolojileriyle tanışıp kendilerini geliştirme fırsatı buldular.Öğrencilerimiz; iki tane astronot simülatörünü kullanıp Hurricane 360 VR simülatörü ve sanal Mars gezisi simülatörü “Mars Explorers” ile hem eğlenerek hem de öğrenerek hayallerindeki maceraları yaşadılar.Bunların yanında gözlemevinde teleskopla ayın kraterleri, Jüpiter gezegeninin kuşakları, Satürn gezegeninin halkaları ve takımyıldızlarını gözlemlemeyi, gök atlası kullanmayı öğrendiler ve uzayda topraksız bitki yetiştirmeyi deneyerek bunun önemini kavradılar. Bununla birlikte ekip olmayı gerektiren sıcak hava balonu yapımı, ISS puzzle ve uzay istasyonu görevlerini de gerçekleştirdiler.

Bu gezi sürecinde problem çözme, zaman yönetimi ve takım çalışması yeteneklerini geliştiren öğrencilerimiz, güzel anıları ve deneyimleriyle geziyi tamamladılar.