: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Okan Eğitim Kurumları DESTINATION IMAGINATION Yarışmasında!

Destination Imagination Türkiye çocukların ve gençlerin okulda, kariyerlerinde ve tüm yaşamlarında başarılı olabilmek için onlara ihtiyaçları olan becerileri öğretmeyi amaç edinmiş kar amacı gütmeyen bir eğitim programıdır. STEAM (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) eğitiminin sanat ve sosyal girişimcilikle harmanlandığı proje tabanlı öğrenme programını Türkiye’de uygulayan Destination Imagination Türkiye, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirdiği öğrenme ortamları yaratmayı hedeflemektedir. Destination Imagination Türkiye sayesinde öğrenciler, Yaratıcı & Eleştirel Düşünme, Takım Çalışması Problem Çözme Risk Alma Proje Yönetimi Sabır Özgüven gibi 21. yüzyıl becerileri kazanmaktadır.

Okan Koleji Ataşehir Kampüsü öğrencilerimizin bu şenliğe katılarak yarışmalarda yer alma şansı yakalamıştır. Hazırlık sınıflarından 6 öğrencimiz ile oluşturulan ekibimiz (Okan DI Doctor) okulumuzu başarı ile temsil ederek bizleri gururlandırmıştır.

Sene başından beri zorlu bir çalışma ve hazırlanma sürecinden geçtikten sonra 21-22-23-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirilen Türkiye ayağında, Ecem Akçan, Kerem Kılıçlar, Barış Yıldırım, Gökay Yılmaz, Berk Yazıcı ve Ceyda Yanar’dan oluşan ekibimiz “Scientific” (Bilim) alanında seçtikleri “Challenge” ile yarışmaya katılarak yüzlerce katılımcı arasından 11. sırada yarışmayı tamamlama başarısı elde etmiştir.

Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.