: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Okan Koleji İlkokul Öğrencilerinin İstanbul Kelebek Çiftliği Gezisi

6 Haziran 2018, Çarşamba günü 2. 3. 4. Sınıflar olarak Beykoz İstanbul Kelebek Çiftliği gezimizi gerçekleştirdik. Doğanın en güzel ve en sevilen canlılarından olan kelebeklerin hayat hikâyesine tanık olduk.

Evden getirdikleri doğal yiyeceklerle yemyeşil çimenler üzerinde masalarını hazırladılar ve birbirine ikram ederek farklı lezzetleri tattılar. Güzel ve açık havanın verdiği keyifle Yakan Top, Bezirgân Başı, İstop gibi  oyunlar kurarak günün eğlencesini ikiye katladılar.

Çiftliğe vardığımızda eğitim salonunda uzman eğitimcilerden kelebeklerin yaşamına dair bilgiler edindik. Kelebeklerle ilgili sunum ve video izledik.

Kelebeklerin, türlerinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmalarına neden olan koşullara rağmen yaşama tutunmalarını, doğadaki işlevlerini öğrendik.  Kelebek evini gezdik. Dünya’ nın farklı yerlerinden;  Amerika’ dan, Arjantin’ den vb. getirilen misafir kelebekleri gördük. Birbirinden güzel kelebekleri inceleme fırsatı yakaladık.Kelebeklerle ilgili pupa, başkalaşım(meta morfoz), koza gibi yeni terimleri sözcük hazinemize kattık.  Hem eğlendik hem öğrendik.