: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Okan Koleji Tuzla Kampüsü Öğrencilerimiz “Çocuk Haklarını”Birbiriyle Paylaştı.

Günümüzde çocuk hakları ile ilgili olan uluslararası belge; 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen ve 193 ülke tarafından onaylanmış olan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’dir. 14 Ekim 1990 yılında Türkiye sözleşmeye dâhil olmuştur. Çocuk Hakları Sözleşmesi 1995 yılında ülkemizde yürürlüğe girmiştir. Her yıl 20 Kasım tarihi Dünya Çocuk Hakları günü olarak kutlanmaktadır.

Okan Koleji olarak bizler de Sosyal Bilgiler dersi ‘’Çocuk haklarından yararlanmaya ve bu hakların ihlallerine örnekler verir.“ kazanımı doğrultusunda “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” vesilesi ile Tuzla Kampüsümüzde 5. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla Wall paint etkinlik alanımızda ‘’Dünya Çocuk Hakları Günü’’ etkinliğimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz; söz korosu, şiir, şarkı ve keman dinletileriyle renklendirdikleri sunumlarıyla ve hazırladıkları afişlerden oluşturdukları pano çalışmasıyla ‘’çocuk olmak’’ ve çocuk hakları konusunda farkındalık oluşturdular.

Ataşehir Kampüsümüzde Dünya Çocuk Hakları Gününü kutladık. Anaokulu ve İlkokul öğrencilerimizin katıldığı etkinlikte Psikolojik Danışmanlık ve Rehber Öğretmenimiz Zeynep Tav, İlkokul Eğitim Koordinatörümüz Nükhet Yılmaz’ın düzenlediği etkinliğe öğrenciler sahip oldukları haklar konusunda bilinçlendiler. Etkinlikte, bazı hakları engellenen ve haklarını kullanamayan çocuklara dikkat çekildi. Haklarımızı kullanırken başkalarının haklarını gözetmemiz gerektiği vurgulandı.