: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Okan Koleji Tuzla Kampüsü Öğrencilerimizin Çevre Duyarlılığı

Okan Koleji Tuzla Kampüsü Ortaokul 5. sınıf öğrencileri olarak nesli tükenen canlıların yok olmasının engellenmesine ve biyolojik çeşitliliğin azalmasına karşı duyarlılık göstererek bunun için çeşitli projeler gerçekleştirmek üzere Darıca Faruk Yalçın Hayvanat  Bahçesi ve Botanik Parkı’na gezi düzenledik.

400’ü aşkın bitki türü ve 8 binin üzerinde bitki nüfusu, 250’den fazla türden oluşan ve 3 binin üzerinde hayvan nüfusu olan parkta öğrencilerimiz, çevre bilincine sahip olduğunu her daim vurgulayan eko-okul projesini hayata geçirmeyi planlayan ilk adımlarını böylece atmış oldular.

Gezide hayvanat bahçesinden bir eğitim danışmanı öğrencilerimize nesli tükenen hayvanlar ve biyolojik çeşitlilik konusunda bilgi verdi. Öğrencilerimiz okulumuzun bakım masraflarını üstlendiği Fala isimli Jaguar’ı da beslenme saatinde ziyaret etme fırsatı buldular. Gezide ayrıca öğrencilerimiz nesli tükenme tehlikesi altında olan canlıları tanıyarak koruma bilinci edinmenin yanı sıra parkta eğlenceli saatler geçirdiler.