: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Okan Koleji’nde Bilim ve Proje Şenliği

Gücünü Okan Üniversitesinin akademik birikimi ve fiziki alt yapısından alan Okan Koleji 04 Nisan 2018 tarihinde Bilim ve Proje Şenliğinin 7.’ sini düzenledi.

Öğrencilerinin çağdaş ve bilimi yaşam tarzı olarak benimsemiş ,ülkesine faydalı bireyler olarak yetiştirmek ve bilime teşvik etmek amacı ile düzenlenen “ Bilim  ve  Proje Şenliği”, eğlenceli anlar yaşattı. Katılımcı öğrencilerimizin 88 proje ile ilgi ve yeteneklerini sergilediği şenliğe Okan Üniversitesi Rektör,Dekan ve Bölüm Başkanları da büyük ilgi gösterdi.Bilim ve Proje Şenliği’nin açılışında konuşma yapan Lise ve Ortaokul Müdürümüz Akın Kurt Okan Koleji misyonunun bilimsel düşünen, evrensel sorunların farkında olan ve bu sorunlara çözüm üreten bireyler yetiştirmek olduğunu vurgulayarak ,geleneksel olarak düzenlenen bu büyük etkinliğe emeği geçen öğrenci ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Öğrencilerinin yaratıcılıklarını, araştırma, ve düşünme becerilerini kullanarak yaptıkları Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri alanındaki projeleri -2 katta 9:30-14:00 arası ziyaret edildi.