: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

“Okan’la Paylaşmak Güzeldir” Yardım Kampanyamızın Hediyeleri Sahiplerini Buldu

Okan Koleji öğrencileri gönüllerinin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gösterdi.

Okulumuz, öğrencilerimizi bir üst kuruma hazırlarken onları; sorgulayan, çevrelerine eleştirel gözle bakan, sosyal olaylara duyarlı, yardımsever, topluma fayda sağlayan projeler ve kampanyalarla başkalarına destek olmaya yönlendirmektedir.

Bu bağlamda öğrencilerimiz; 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle okulumuzda OKAN’la Paylaşmak Güzeldir!” sloganıyla lösemili çocuklara oyuncak kampanyası düzenlediler. Bastırdıkları afişi tüm kampüste dağıtarak arkadaşlarının bu kampanyaya destek vermelerini istediler. 1 Ekim itibariyle başlatılan kampanyaya büyük ilgi vardı. Öğrencilerimiz arkadaşlarını mutlu edebilmek için adeta yarıştılar.

Kampanyaya destek sağlamak amacıyla aynı zamanda okulumuzda, öğrenci birliği tarafından bir yemek kermesi düzenlendi. Kermesten elde edilen gelirle öğrencilerimiz lösemi hastası olan arkadaşlarına ihtiyaçları olan kırtasiye malzemelerini ve oyuncakları aldılar. Kampanya sonunda 14 koli oyuncak ve kırtasiye malzemesi toplandı. Öğrencilerimiz başlattıkları kampanya ile neleri başarabilecekleri gösterdiler.

Öğrencilerimiz; 22 Kasım 2018 günü Sarıyer Hamidiye Etfal Onkoloji Kliniğinde tedavi görmekte olan çocuk lösemi hastalarına büyük bir heyecanla hediyelerini verdiler. Öğrencilerimiz onlarla oyunlar oynadı ve onları bir kez daha gülümsetmeyi başardı. Ziyaret edilen çocukların -bir nebze de olsa- yüzlerindeki gülümseme çok değerliydi.

Ayrıca Sarıyer Hamidiye Etfal Onkoloji Bölümü değerli doktorlarından Sayın Doç. Dr. Bahar Genç okulumuza gelerek lösemi hastalığı ve kanser ile ilgili öğrencilerimize bir seminer verdiler.

Kampanyaya katılan tüm öğrenci veli ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Okan Eğitim Kurumları ailesi olarak birlik ve beraberlikle neleri başarabileceğimizin inancını taşıyoruz.