: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Okul Öncesi Eğitimde Alternatif Modeller, Çemberin Dışında Öğretmen Olabilmek Seminer Söyleşi Etkinliği

Okan Koleji-Okan Üniversitesi işbirliği ile 7 Nisan 2018 Cuma günü İstanbul Anadolu yakasında eğitim yöneticilerine yönelik eğitim seminer ve söyleşisi gerçekleştirdik. Çevre anaokulları ve ilkokullarından kurucu, yönetici , Kadıköy ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim müdürlüğü yöneticilerinin katıldığı “Alternatif Eğitim; Çemberin Dışında Öğretmen Olabilmek” konulu söyleşi etkinliğimiz katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Programın açılışında Okan Koleji Kurucu Temsilcimiz Sn.Işıl Okan Gülen yaptığı konuşmada “Tuzla’dan sonra Ataşehir’de 2.kampüsümüzü açıyoruz, Okan Üniversitesi’nden aldığımız güçle ve eğitim kadromuzla Okan Koleji Ataşehir Kampüsümüzde de anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde kaliteli bir eğitim sunacağız” dedi.

Okan Koleji yönetim danışmanı Okan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.. Dr. Ali İlker Gümüşeli ise Eğitim fakültesi Okan Koleji işbirliklerinin birikim ve kazanımları üzerinde durdu.

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican yaptığı konuşmada eğitim seminerlerini, devlet ve özel okulların karşılıklı etkileşimini önemsediğini belirterek organizasyon için teşekkür etti. Okan Koleji Ataşehir Kampüsümüzün açılacak olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek başarılar diledi.

Prof. Dr. Mesude Atay’ın gerçekleştirdiği Okul öncesinde alternatif eğitim modelleri; Çemberin Dışında Öğretmen Olabilmek “ söyleşi etkinliğinde çemberin dışında öğretmenlik Türkiye’de okul öncesi eğitim standartları ve anaokulunda uygulamalar konuları üzerinde durularak örnekler ele alındı ve katılımcıların merak ettikleri sorular yanıtlandı.