: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Ortaokul 7. Sınıf Hafta Sonu Kurs Duyurusu

Değerli Velimiz,

2017-2018 eğitim öğretim yılını akademik, sosyal, sanatsal ve sportif çalışmaların yanı sıra yabancı diller ve proje tabanlı uygulamalar ile başarılı bir şekilde bitirdik. Geçtiğimiz yılın deneyimi, değişen müfredat ve sınav sistemlerini de göz önüne alarak 2018-2019 eğitim öğretim yılı çalışmalarımızı tamamladık.

Sizleri şimdiden hepimizin aklında olan LGS çalışmalarımızla ile ilgili bilgilendirmek isteriz. Geçen dönem ani bir kararla değişen sınav sistemi  (LGS) ile öğrencilerimizi sınava uğurlamıştık. Değişen sınav sistemine rağmen LGS’de yakaladığımız başarıda; merkezî sınavlara hazırlık koordinatörlüğümüz, PDR birimimiz ve tabii ki deneyimli yönetim ve öğretmen kadromuzun büyük katkısı olmuştur. Öğrencilerimizin %60’ından fazlasının ilk %10’luk dilim içinde yer almış olduklarını ve hedefledikleri okullara yerleşmiş olduklarını gururla belirtmek isteriz.

Değişen sınav sistemi ile birlikte LGS, 8. sınıfın tamamlandığı yılsonunda yapılmaktadır. Bu nedenle hafta sonu LGS hazırlıkları sadece 8. sınıf öğrencilerine yapılacaktır. 7. sınıf öğrencilerimize ise yıl içeresinde MEB müfredatının yanı sıra alacağımız merkezî sınavlara hazırlık yayınları ile hazırlıklarımız devam edecek ve deneme sınavları uygulanacaktır. Sınav sonuçları bu yıl olduğu gibi çalışkan yayınları web sayfasından Online olarak takip edilecektir. Elbette ki ihtiyaç duyduğumuzda 7. sınıf öğrencilerimizin kazanım eksikleri pazartesi günleri okul sonrasında ve hafta sonunda açabileceğimiz ek destek kursları ile ücretsiz olarak desteklenecektir.

Durumu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

Merkezi Sınavlara Hazırlık Koordinatörlüğü                                                                        Okul Müdürlüğü