: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

İstanbul Okan Üniversitesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına Merhaba Dedi

“İş yaşamına en yakın üniversite” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Üniversitemiz, 16 Eylül 2019 Pazartesi günü Tuzla Kampüsümüzde düzenlenen törenle 2019-2020 Akademik Yılı’na “merhaba” dedi.

Kurulduğu 1999’dan bu yana Türk yükseköğreniminde ilklerin öncüsü olan İstanbul Okan Üniversitesi’nin Açılış Töreni’nde konuşan Mütevelli Heyet Başkanımız Sn. Bekir Okan, “250 bin metrekare kapalı alanımız, üç hastanemiz var. Tuzla Kampüsümüzde İstanbul’un ikinci büyük Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’ne ev sahipliği yapıyoruz. 20. yılımızda 26 bini aşkın öğrenciye ulaştık. Mezun olduğunda İngilizcenin yanı sıra Çince, Rusça ve Arapça dillerinden birini öğrenmiş olan, küresel ölçekte çağdaşlarıyla daha iyi rekabet edebilen mezunlar yetiştiriyoruz. Her zaman ilklerin üniversitesi olduk. İlk kez Girişimcilik Dersi’ni, Happy Life Programı’nı ve Kariyer ve Yaşam Dersleri’ni başlatan üniversiteyiz” diye konuştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Koçak konuşmasında üniversitelerin dünyada ve Türkiye’deki tarihinden söz etti. İstanbul Okan Üniversitesi’nin nitelik olarak dünya standartlarında bir üniversite olduğunun altını çizdi. 

Açılış törenine Okan Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcımız Sn. Fahri Cürebal’da katıldı. Eğitim ateşinin yakılmasıyla tören, konservatuvarımızın müzik dinletisi ile sona erdi.