: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

European School Network (Avrupa Okul Ağı) Programına Kabul Edildik

Okan Koleji’nde yürüttüğümüz Uluslararası Programlara yeni bir halka eklemek amacıyla 2-5 Ekim 2019 tarihinde Portekiz’de yapılan 13. ESN Konferansına katıldık. Konferansta okulumuzun tanıtımı Sayısal Dersler Bölümü Başkanımız tarafından yapıldı. European School Network (Avrupa Okul Ağı) programına kabul edildik.

Okulumuzun amacı, öğrencilerimize öğrendikleri yabancı dili değişik ortamlarda kullanma, farklı kültürleri tanıma ve kendi kültürümüzü tanıtma fırsatını bilimsel projelerle desteklenmiş programlarla sunarak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktır.

Avrupa Okul Ağı Programlarıyla öğrencilerimizin kültürel farkındalıklarının arttırılmasını hedefliyoruz.

EUROPEAN SCHOOL NETWORK  (ESN) ÖĞRENCİ DEĞİŞİM ve SEMİNER PROGRAMLARI

ESN nedir?

2006’da Finlandiya’da 7 lisenin oluşturduğu bir grubun, kardeş okullarıyla projelerini paylaşıp öğrenci değişimlerini gerçekleştirmiştir. Çok milletli değişim ağı kurmalarını hedefleyerek yapılan çalışma; öğrencilerin 1-8 haftalık bir zaman diliminde okul değiştirebilmelerine ve anlaşma imzalayarak değişim programı esnasında birbirlerinin evlerinde kalabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Yabancı bir okulda derslere, etkinliklere katılmak ve ev sahibi ailenin yanında kalmak, öğrencinin sosyal yönünü ve kültürler arası iletişim becerilerini geliştirir, kendine güvenini pekiştirir. European School Network programı öğrencilerin dünya görüşlerini değiştirecek ve yeni bakış açıları kazandıracak bir deneyimdir. Farklı kültürdeki insanların günlük yaşamlarını görmeye olanak sağlar.

Genel Amaç:

Genç neslin sosyal ve kültürel farkındalıklarını geliştirmek

Hedefler :

  • Yabancı dil kullanımını pekiştirmek / geliştirmek
  • Yabancı ailelerin yanında yaşanmasını sağlayarak kültürel paylaşım sağlamak***
  • Karşılıklı güven yaratmak / dünya vatandaşı olabilmek için ülkeler arası kültür ağı kurabilmek
  • Müfredat paylaşımı ve gelişimi için ortak projeler üretmek
  • Farklı kültürlerdeki insanların bir araya gelerek takım ruhu ile çalışabileceği mesajını vermek