Okan Koleji Geleneksel Bilim ve Proje şenliğinde Laboratuvara Dönüştü

OKAN KOLEJİ

Okan Koleji Geleneksel Bilim ve Proje şenliğinde Laboratuvara Dönüştü

 Öğrencilerimiz 13. Geleneksel Bilim ve Proje şenliğinde bilimsel projelerini hayata geçirdi.

Öğrencilerimizin bilimsel çalışmalara olan ilgisini arttırmayı amaçlayan, problem çözme yeteneklerini geliştiren, bilimin eğlenceli yanını da gösteren “13. Okan Geleneksel Bilim ve Proje Şenliği”nde ilkokul kademesinde 71, ortaokul kademesinde 68, lise kademesinde ise 76 adet proje sergilendi.

  Öğrenciler proje hazırlıklarında hayal güçleri ile yaratıcılıklarını birleştirerek, teorik bilgilerini uygulama fırsatı buldular. Topluma katkı sağlayan ihtiyaçlara yönelik projeleri de ortaya çıkardılar.

  Bilim dallarının birbiriyle etkileşimi ve disiplinler arası çalışma ışığında ortaya çıkan proje sunumları arasında farklı ortamlarda mantar yetiştirme, kimya dalında sabun yapımı, arıtma sistemi, kolonya yapımı, roket yapımı, manyetik salıncak, Pisagor teoremi ispatı, lego ile robot kol, deprem alarm düzeneği, hidrolik fren sistemi, sismograf düzeneği, yanardağ deneyi, rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi, güneş kulesi, su ile giden araba, dans eden mısırlar, kuru yangın söndürücü, volkan deneyi gibi projeler yer aldı.