: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Okan LGS Deneme Sınavı 25 Mayıs’ta

Geleceğin Donanımlı, Kültürlü ve Çağdaş Bireylerini Yetişiyoruz

İstanbul Okan Üniversitesi’nin bilimsel altyapısı ve birikiminden aldığımız güçle

  • Tam donanımlı modern kampüslerimiz,
  • Ana dili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilen İngilizce eğitim programımız,
  • Çince, Almanca,Fransızca, Rusça, İspanyolca tercihli ikinci yabancı dil eğitimimiz,
  • İlgi ve yetenek gelişim programımız,
  • Yetkin akademik kadromuz ile

Öğrencilerimizi başarılı ve mutlu bireyler olarak geleceğe hazırlıyoruz

Okan Lisesi’nde Öğrencilerimizi 21. yy Becerileri İle Donatıyoruz.

Liselerimizde öğrencilerimizi, sorgulama, araştırma,  bilgiyi kendi zihinlerinde yapılandırarak üretmelerine  imkan verecek yaklaşım ve yöntemlerle  yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz, teknolojiyle donatılmış sınıf ortamları ve zenginleştirilmiş öğretim programımızla  yaparak ve yaşayarak öğreniyorlar. Öğrencilerimiz yaptıkları araştırmalar ve projelerle ulusal ve uluslararası birçok yarışma ve organizasyona katılıyorlar.

Okan Lisesi’nde Dünya Vatandaşı Yetiştiriyoruz

Öğrencilerimiz gelecekte dünya vatandaşı olarak güçlü  iletişim becerilerine katkı  sağlayacak yabancı dil becerisi edinerek, global bakış açıları ile donanmış bireyler olarak yetişiyorlar.

Okan Lisesi’nde Donanımlı Yüksek Standartlarda Kampüs Olanaklarımızla Geleceği Yetiştiriyoruz.

İstanbul Okan Üniversitesi yanında,  doğa içinde kurulu Tuzla Kampüsü ve Ataşehir’in merkezinde yer alan  Ataşehir Kampüsümüzde; fizik, kimya, fen ve teknoloji laboratuvarları, bilişim teknolojileri dersliği, teknoloji ve tasarım derslikleri, robotik kodlama atölyeleri, 3 D (3 boyutlu eğitim dersliği), konferans salonu, kütüphane, yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol futbol sahaları, çok amaçlı kapalı spor salonu, golf sahaları, gerçek çim bahçe ve tamamı ahşap oyun gruplu oyun parkları, güzel sanatlar uygulama atölyeleri ve sosyal faaliyet stüdyoları ile öğrencilerimize hayallerini gerçekleştirebilecekleri başarılı ve mutlu okul yaşantısı ile  öğrenme ortamı sağlayan eşsiz bir alt yapı sunuyoruz.

Proje Tabanlı,  Öğrenci Merkezli ve Kişiye Özel Eğitim Yaklaşımı Uygulamamız

Okan Kolejinde hedefimiz; öğrencilerimizin fiziksel, bilişsel, duyusal sosyal ve dil becerileri gelişmiş, sorgulayan, araştıran, kendine güvenen, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayan, hayat boyu öğrenen başarılı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmektir.

Okulumuz öğrencilerini sadece sınavlara hazırlamıyor, öğrenmeyi proje mantığı ile yönlendirirken öğrenciyi merkeze alarak sürecin ana parçası ve şekillendiricisi olmasını sağlıyoruz, koçluk becerileri ile donatılmış öğretmenlerimiz sayesinde her öğrencinin farklı olduğunu biliyor, gelişimlerini destekleyecek uygulamalar geliştiriyoruz.

Yurt dışında sayılı eğitim kurumlarında kullanılan ve öğrencinin derse ilgisini artıran İngilizce içerikli 3D eğitim ile öğrencilerinin potansiyellerini ve performanslarını en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz. Fizik, kimya, biyoloji ve matematik derslerini kapsayan 3 boyutlu eğitim modülleri ile birbirinden ilginç animasyonlu görüntülerle farklı konuları deneyimleyerek öğrenmenin avantajını öğrencilerimizle buluşturuyoruz.

 Okan Lisesi’nde Her Öğrenci Ayrı Bir Yetenek

Öğrencilerimizin özel yeteneklerini keşfediyor; ilgi ve  yetenek geliştirme programını uygulayarak öğrencilerimizi piyanodan kemana, yüzmeden modern dansa, tenisten golfe, basketboldan voleybola, satrançtan dramaya pek çok sanat ve spor programı ile buluşturuyoruz.

Okan Lise’sinde Türkiye’de Bir İlk! Golf Eğitimi

Türkiye’de eğitim müfredatına golf branşını adapte etmiş ilk pilot okul olmanın ayrıcalığını yaşıyoruz. Öğrencilerimiz doğa içinde golf oynama ayrıcalığını yaşıyor.

Okan Lisesi’nde Rehberlik Çalışmaları

Akademik başarılarının takibini rehberlik servimizce yapılmaktadır. Öğrencilerimizin üniversite, meslek ve ders seçimi konusunda doğru kararlar alabilmeleri için test ve envanter uygulamaları, meslek seçimi konusunda grup çalışmaları, üniversite gezileri, kariyer günleri etkinliği, çeşitli meslek alanlarının duayenlerinin konuşmacı olarak davet edildiği paneller düzenliyoruz.

Lise ve Üniversiteye Yerleştirmede %100 Başarı

Proje Tabanlı,  Öğrenci Merkezli ve Kişiye Özel Eğitim Yaklaşımı Uyguluyoruz.

Lise(LGS ) ve Üniversiteye Geçiş (YKS) sınavlarına özgü yapılandırılmış;

Hazırlık kurs programı,

Hafta içi etüt çalışmaları,

Hafta sonu kurs programları

Deneme sınavları,

Bireysel rehberlik ve öğrenci koçluğu ile öğrencilerimizi bir üst öğrenime hazırlıyor ve üniversiteye yerleştirmede %100 başarı sağlıyoruz.

İstanbul Okan Üniversitesi’nde %50 Burs

Okan Koleji’nden mezun olan öğrencilerimize İstanbul Okan Üniversitesi’nde %50 burs imkânı sunuyoruz.

Okan Lisesi’nde Başarıyı Bursla Ödüllendiriyoruz.

1 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşecek olan LGS’ye girecek olan tüm öğrencilere başarılar dileriz. Başarılı olan öğrencileri %100’e varan burs fırsatları ile ödüllendiriyoruz. Öğrencilerin kazandığı başarı bursu ortaöğretim süresi boyunca kesintisiz devam edecektir.