: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

Tatilden Bile Güzel Yaz Okulu Programımızı Tamamladık

Öğrencilerimizin sanat, spor ve estetik anlayışlarını geliştirmek amacıyla onların  doğuştan gelen yeteneklerini ortaya çıkarmaya yönelik olarak  “ilgi ve yetenek gelişim programımız” kapsamında gerçekleştirdiğimiz, eğitici, eğlenceli aktivite ve kazanımlarla dolu  yaz okulu programımızı tamamladık.

7-12 yaş grubuna hitap eden alanlarında uzman, deneyimli öğretmenler yönetiminde spor ve güzel sanatlar programı kapsamında yapılandırdığımız yaz okulumuzu Tuzla kampüsümüzün eşsiz fiziki alt yapısında başarıyla uyguladık.

Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol-futbol sahaları, çok amaçlı kapalı spor salonu, golf sahaları, çim bahçeye sahip tamamı ahşap oyun gruplu 1000 metrekarelik oyun parkı, güzel sanatlar uygulama atölyeleri ve sosyal faaliyet stüdyolarında eğitimlerimizi gerçekleştirdik. 27 bin metrekarelik alana kurulu doğa içinde eşsiz bir kampüs ortamına sahip olan kolejimizde, öğrenciler yaz tatillerini öğrenerek,  yaparak ve yaşayarak, sosyal ve sportif alanda kendilerini geliştirerek geçirdiler.

Öğrencilerimizin kendi yaş gruplarına göre ayrılıp her grupta bir lider  öğretmen ve bir branş öğretmeni eşliğinde eğitim aldıkları yaz okulumuzda öğrencilerin yeteneklerini fark etmelerini sağlamayı, ekip üyesi olma, sorumluluk alma, bilişsel, duyusal, bedensel gelişim, sosyalleşme becerilerini kazandırmayı amaçladık.

Yaz kampında gerçekleştirdiğimiz, fiziksel ve ruhsal gelişimleri destekleyen spor faaliyetleri, öğrencilerimizin sosyal açıdan yeni çevre edinmelerini, öz güven kazanmalarını sağlarken aynı zamanda fiziksel açıdan beden esnekliği kazandırarak sağlıkla ilgili gelişimlerine de katkıda bulundu.

Görsel sanatlar derslerinde öğrencilerimiz hayatın farklı alanlarında kullanabilecekleri deneme- yanılma yöntemini öğrendiler. Yaz okulu süresince yaptıkları mozaik çalışmaları, cam boyama, maske tasarlama, tual çalışmaları, t-shirt boyama, seramik çalışmaları ile el becerilerini ve hayal dünyalarını geliştirdiler.

Satranç dersinde planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavradılar. Olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneği kazandılar.Hayal gücünü geliştirerek yaratıcılık ve estetik gelişimini sağlayan drama dersinde ise öğrencilerimizde kendine güven duyma, bağımsız düşünme ve karar verme becerileri oluştu.

Yaz okuluna katılan öğrencilerimiz çocuk survivorı ile eğlenceli atletizm, hedef bulmaya yönelik stratejik oyunlar, müzik ve dans alanlarında sürpriz etkinliklerle eğlenerek içeriği zengin, gelişimi destekleyen aktif bir yaz okulu geçirme fırsatına sahip oldular.

Yaz kampını başarıyla bitiren öğrencilerimiz sertifika ve madalyalarını Genel Müdür Yardımcımız Fahri Cürebal, Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanı Hülya Demir ve yaz okulunda görev alan profesyonel antrenör, öğretmen kadrosundan aldılar.

Öğrencilerimiz 7-12 yaş grubuna hitap eden yaz okulu programımız sayesinde  jimnastik, futbol, basketbol, yüzme, drama, satranç ve güzel sanatlar branşlarında çalışmalar yaparak tatillerini keyifli bir şekilde değerlendirme ayrıcalığını yaşadılar.