: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

ATAŞEHİR ANAOKULU

Akıl Oyunları & Robotik

Akıl oyunları çocuklarımızın strateji geliştirip, mantık yürütüp aynı zamanda mantıksal bütünlemeyi yapabilecekleri, hafıza düşünme ve yaratıcılık alanlarında gelişimlerini sağlarken, aynı zamanda tutum ve davranışlarını da geliştirir. Zeka oyunlarıyla yapılan ders, aynı zamanda oyun faaliyetlerini de içerdiğinden, çocuklarımızın en sağlıklı şekilde gözlemlenebileceği bir imkan oluştururken tüm bu gelişimleri öğretmen ve ebeveynleri de kolaylıkla fark edebilecektir.

Okulumuz öğretmenleri ise Akıl Oyunları ders materyallerini kullanma konusunda uzman eğiticilerdir.

Robotik atölyemizde ise öğrencilerimiz elektronik sistemlerin ve mekanik yapıların nasıl çalıştıklarını inceleyip bu düzenekleri kendi yaratıcılıklarıyla tasarlayarak hayata geçirirler.

Çocuklarımız Robotik Atölyemizde hem deneyip hem görerek mekanik düzenlerin temel beceri ve kavramlarını öğrenmektedir.  Bu süreçte öğrencilerimiz baştan sona bir robotu tasarlayıp programlayarak kullanacakları farklı robotlar geliştirmektedir.

Tüm bu Akıl Oyunları ve Robotik Atölyemiz sayesinde çocuklarımızın karşılaştıkları problemleri daha hızlı daha analitik, pratik çözümler geliştirmelerine yardımcı olmaktayız.