Okan Koleji Ataşehir Ortaokulu

Okan Koleji Ataşehir Ortaokulu

Okul Müdürümüzden

Sevgili Öğrencilerim, Kıymetli Veliler,

Kurulduğu ilk günden itibaren, Okan Koleji, Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı, üst düzey becerilere sahip, küresel bir öğrenme topluluğu yetiştirmek üzere var gücüyle çalışmaktadır. Kendi kimliklerine güven duyan, bilinçli kararlar veren, öğrendiklerini gerçek dünyada uygulamaya hazır olan çok yönlü öğrenciler yetiştirmek değerimizdir.

Ulu Önder Atatürk’ün de söylediği gibi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireylere daha fazla ihtiyaç duyulduğunun farkındayız. Bilgisi, kültürü, donanımı ve değerleriyle aydın bireyler yetiştirmek, toplumun da geleceğini şekillendiriyor. Amacımız öğrencilerimizin bilgiyi, gereksinimleri doğrultusunda kullanabilen, araştıran, sorgulayan, öz güveni yüksek bireyler olarak yetiştirebilmektir.

Tecrübeli akademik ve idari kadromuz, çocuklarımızın geleceğini şekillendirmek için en doğru yöntemleri araştırıp uygulamaktadır. Öğrencilerimizin sosyal olarak kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra akademik olarak da başarı göstermeleri bizim için önemlidir. İstanbul Okan Üniversitesinin eğitim alt yapısıyla uyguladığımız bütünsel eğitim sayesinde öğrencilerimiz öğrendikleri bilgileri içselleştirerek bilgiyi davranış ve tutuma dönüştürürler.

Ataşehir Kampüsü Ortaokul-Lise öğrencilerimiz tıpkı Okan Koleji Kampüslerinde öğrenim gören tüm öğrencilerimiz gibi, Okan Üniversitesinden aldığı teknolojik alt yapı desteğiyle de, geleceğe özenle hazırlanıyorlar. Covid 19 Önlemleri Eylem Planımız kapsamında hem uzaktan çevrim içi öğrenme platformumuzu hem de Sağlıklı Okul uygulamalarımız kapsamında kampüsümüz ortamlarını, öğrencilerimize sunduk. Alternatifli öğrenme ortamlarını ve öğretme uygulamalarını sizlere sunmanın ve görevimizi yapabilmiş olmanın haklı gururundayız.

Sevgili Öğrencilerim ve gelecekteki Okan Kolejliler,

Hedefimiz, sizlerin, kendisi gibi olabilen ve bundan gurur duyan, kendi benliğine liderlik etmeyi başarabilen, düşünene saygı gösterebilen, pozitif bilimleri rehber edinen, potansiyelini en üst seviyede fark edebilen ve değerlendirebilen ve de en önemlisi çocukluğunu yaşayabilen bireyler olarak yetişmenizi sağlamaktır. Akademik başarı birey olma yolculuğunuzda tek başına yeterli olmayıp, yabancı diller, kültür, sanat ve spor alanında da kendinizi donatmalısınız. Bu yolculukta sizlere bu amaçla çok yönlü öğrenme fırsatları sunmak amacımızdır.

Geleceğimiz olan siz genç neslimizin eğitimini ve mutlu öğrenme sürecini önemseyen eğitim kurumumuzda, Cumhuriyetçi çatımız altında var gücümüzle çalışıyoruz ve beraber daha güzel yarınlar için daha güçlenerek, daha çok çalışacağız.

Hepinize sağlıklı, başarılı günler diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla
Nüket Tuna
Ataşehir Ortaokulu Müdürü