Okan Koleji Ataşehir İlkokulu

Okan Koleji Ataşehir İlkokulu

Okul Müdürümüzden

Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler,

2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılına heyecan ve coşku ile başlıyoruz. Okan Koleji donanımlı birikimi ve güçlü akademik kadrosu ile yeni eğitim öğretim yılında da tüm öğrencilerini sevgiyle kucaklayacak.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Milli Eğitim’in gayesi yalnız hükümete memur yetiştirmek değil, memlekete ahlâklı, karakterli, cumhuriyetçi, inkılâpçı, olumlu, atılgan, başladığı işleri başarabilecek kabiliyette, dürüst, düşünceli, iradeli, hayatta rastlayacağı engelleri aşmaya kudretli, karakter sahibi genç yetiştirmektir. Bunun için de öğretim programları ve sistemleri ona göre düzenlenmelidir.” sözlerinden yola çıkarak anaokulundan üniversiteye, Okan Koleji olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

Uzman eğitim kadromuz tarafından yenilikçi yaklaşımlar ile zenginleştirilen eğitim programlarımız, öğrencilerimizin kendilerine dayatıldığı için değil ilgi duydukları ve merak ettikleri için öğrendikleri ortamlarda uygulanır.

Okan Koleji öğrencileri bu programlar doğrultusunda Atatürkçü, çağdaş, üreten, sorgulayan, çevresine duyarlı, sorumluluk sahibi, ulusal ve uluslararası projelerde yer alan, özgüvenli gençler olarak yetişir.

Pandemi sürecinin başladığı 14 Mart 2020 tarihi itibariyle online eğitime geçtiğimiz süreçte ve kısmen yüz yüze eğitime devam ettiğimiz süreçler içinde Okan Eğitim Kurumları, anaokulundan üniversiteye tüm eğitim-öğretim kademelerinde Olearn Eğitim Platformu ile kesintisiz eğitim hizmeti vermiştir.

Tüm dersler, aktiviteler, görüşmeler, sınavlar, değerlendirme çalışmaları, rehberlik ve koordinasyon çalışmaları Olearn Platformumuzda başarılı ve güvenli bir şekilde yürütülmüştür.

Olağanüstü durumlara çok kısa süre içinde adapte olarak her durumda donanımlı alt yapımız ve akademik gücümüz ile hızlı adaptasyon sağlamayı başardık.

Geleceğimiz olan çocuklarımızı mutlu öğrenme ortamlarında üreten bireyler olarak yetiştirme sorumluluğu ile sizleri kucaklıyor, başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla
Anaokulu-İlkokul Müdürü
Özlem Taşkend Coşkunaydın