: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

ATAŞEHİR ANAOKULU

İkinci Yabancı Dil

Okan anaokulunda hazırlık grubu öğrencileri

Çince

Rusça

Fransızca

Ispanyolca

dillerinden herhangi birini seçerek haftada iki gün iki ders saati şarkılar, oyunlar ile ikinci yabancı dil öğrenimine başlamaktadırlar.

Sevgili Okan Ailesinin Değerli Üyeleri Olan Velilerimiz,

Gelişim ve öğrenmenin en önemli basamağı olan anaokulu evresinde sizlerle 2017-2018 eğitim öğretim yılı için revize ettiğimiz, çok emek verilen ve üzerinde çalışılan yeni bir rehberlik ve rehberliğin ilkeleriyle yoğrulmuş yeni bir bakış açısı getiriyoruz. Çocuğunuzun sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişiminin en aktif yıllarında okulumuzda onları sizin adınıza gözlemleyip gelişen ve değişen çağdaş dünyanın gereklerine uygun olarak psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi çalışmaları yapılacaktır. Kapsamlı bir rehberlik programını, rehberlik anlayışını okulun içinde yaşatarak anaokullarının bütün okul öncesi öğretmenleri, yabancı dil öğretmenleri ve anaokulunda derslere giren bütün öğretmen kadrosu ile birlikte yürüteceğiz.

Ayrıca ilkokul, ortaokul ve lise rehber öğretmenleri ile entegre olacak şekilde yapılan rehberlik zümre çalışmaları ile çocuğunuzun ana okulundan ilkokula, ortaokula ve liseye geçiş süresince okula alışması ve uyumu ,öğretmenleri ile tanışması, arkadaşlık ilişkileri, kendini ifade etmesi, özgüven gelişimi, benlik saygısı ve daha bir çok psiko-sosyal gelişim alanında uzman rehber öğretmen kadrosu ile sizlere rehberlik hizmetini anaokulundan başlayarak rehberlik birimi olarak sunacağız.