: (0216) 677 18 30
Geleceğinizi Yetiştiriyoruz
/ okankoleji

ATAŞEHİR ANAOKULU

Yabancı Dil

  • İngilizce
  • 2. Yabancı Diller
  • Yabancı Diller Broşürü
  1. Yüzyıl rekabet gücü yüksek, bilgiyi yaratıcı olarak kullanabilen ve sorgulayan bireyler yetiştirmeyi hedefler. Bu kapsamda Okan Eğitim Kurumları’na bağlı Okan Anaokulu İngilizce Bölümü’nün ana hedefi, bireyin eğitim hayatının ilk basamağı olan anaokulunda İngilizce dilini sevdirmek, bu dilin doğru ve etkin bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli altyapıyı oluşturmaktır. Alanlarında uzman yerli ve yabancı eğitmenlerimiz İngilizce dilini öğretirken ayrıca sınırsız bir hayal dünyasına sahip, sorgulayan, merak duyan, içinde yaşadığı sosyal çevreye duyarlı ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadırlar.

Anaokulumuz bünyesindeki küçük, orta ve hazırlık grupları, hergün sabah ve öğlen birer ders saati olmak üzere günde toplam 2 saat ders saati İngilizce görmekte, öğretilen konular ve sınıf aktiviteleri her Cuma evlere gönderilen bültende belirtilmektedir. İngilizce programımız;

1-Good Morning

Her sabah okula gelen öğrenciler, İngilizce öğretmenleri tarafından karşılanıp, sınıf öğretmenlerine teslim edilir.

 2-Circle Time

İngilizce dersliklerine gelen sınıflar “Good Morning” şarkısıyla karşılanır ve günlük rutinler (How are you? How’s the Weather? Numbers, Colors etc.) tekrar edilir.

 3-Table Time

Masa başında kitap üzerinden Türkçe derslerinde işlenen ders konularıyla paralel ünite etkinlikleri ve çalışma kağıtları tamamlanır.

 4-Arts and Crafts

Belirli gün ve haftalar kapsamında, el becerilerini geliştirmek amacıyla boyama, kesme, yapıştırma, katlama vb. etkinlikler yapılır.

5-Storytelling

Farbe Education Yayıncılık uzmanları tarafından oluşturulan zengin İngilizce kütüphanemizdeki kitaplar sene başında işlenilen ünitelerle eşleştirilip öğretmenlerimiz tarafından sınıfta okunur, ay sonunda öğrencilere verilip evlere gönderilir.

6-Games and Activities

Her hafta, o haftanın konusuna uygun sınıf aktiviteleri yapılmakta ve oyunlar oynanmaktadır. Bu aktivite ve oyunların amacı öğrenen konuları pekiştirmek, öğrencilerin kelime ve cümle kalıplarını etkili ve rahat bir şekilde kullanmalarını sağlamak ve en önemlisi de çocukların zihinlerinde İngilizce’yi mutlulukla ilişkilendirmelerini sağlamaktır.

7-Portfolio Presentations

Okulumuzda; oyun grubunda yılda 1; küçük, orta ve hazırlık gruplarında yılda 2 kere olmak üzere portfolyo sunumu yapılmaktadır. Bu sunumlarda öğrenciler dönem boyu öğrendikleri konuları velilerinin de katılımıyla sergilemektedirler. Portfolyo sonrasında her öğrenciye portfolyo sunumuna katıldığı ve başarılı olduğuna dair bir sertifika verilmektedir.

8-Choir 

Yıl içerisinde bazı özel günleri kutlamak amacıyla oluşturulan koro, öğrendikleri İngilizce şarkıları velilerinin huzurunda sergilemektedirler.

Alanında uzman Türk ve Yabancı öğretmenlerden oluşan eğitim kadromuz tarafından yürütülen programımızın amacı: öğrencilerimize İngilizcenin farkındalığını hissettirmek, yaratıcı yollarla dili kullanmak ve bu dilde iletişim kurmaya istekli olmalarını sağlamaktır. Yapılan çeşitli sınıf oyunları, kuklalar, TPR etkinlikleri, hikayeler, şarkılar, flash cardlar, drama etkinlikleri gibi zengin çeşit ve materyaller eşliğinde; işitsel, görsel ve kinestetik yöntemler kullanılır.

Çocuklarımızda gerçekleşmesini hedeflediğimiz davranışlar:

  • İngilizceyi severek öğrenmeyi ve kendine güvenerek ifade etmesine karşı olumlu bir tutum geliştirmek,
  • İngilizce derslerinde şarkı, oyun, drama gibi etkinliklere katılmak,
  • Kendi anadilleri dışında başka dillerin de var olduğuna dair farkındalık geliştirmek,
  • Dünya üzerinde yaşayan insanlar arasındaki farklılığı kabul ederek saygı göstermelerini sağlamak,
  • Yaşam boyu sürecek eğlenceli bir eğitimin temelini atmalarını sağlamaktır.

Okan Anaokulunda Hazırlık Grubu Öğrencileri

Almanca, Fransızca, İspanyolca dillerinden herhangi birini seçerek haftada iki gün iki ders saati şarkılar, oyunlar ile ikinci yabancı dil öğrenimine başlamaktadırlar. Uluslararası bireyler yetiştirmek, farklı kültürlerle, dillerle öğrencilerimizi çok küçük yaşlarda tanıştırmak 21. yüzyıl standartlarından olduğuna inanıyoruz. Öğrencilerimiz ilkokul, ortaokul ve lisede de seçmiş oldukları ikinci yabancı dil ile akademik programlarına mezun olana kadar devam etmektedirler. Öğrenen merkezli olan ve dildeki dört beceriyi geliştirmeyi hedefleyen eğitim modelimiz, Okan öğrencilerinin küçük yaşta öğrenmeye başladıkları yabancı dili özgürce ve yaratıcı bir şekilde kullanmalarına, kendilerini rahatça ifade edebilme yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.